LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Sekuestrohet kanabis dhe heroinë/ Në pranga 47-vjeçari

26 Shtator 2018, 15:24, Aktualitet CNA
Sekuestrohet kanabis dhe heroinë/ Në pranga 47-vjeçari

Policia e Beratit ka vënë në pranga një shtetas nën akuzën e prodhimit dhe shitjes së lëndëve narkotike, gjithashtu dhe mbajtja e armëve dhe municioneve ushtarake.

Bëhet e ditur se në pranga ka rënë shtetasi Landi Bixheku, 47 vjeç, banues në Berat.

Policia bwn me dije se në banesën e tij në lagjen “13 Shtatori” gjatë kontrollit u gjetën 441 kg lëndë narkotike Cannabis Sattiva e përpunuar në formën e  Çokollatës , 2.5 kilogramë lëndë narkotike e dyshuar Heroinë,  një sasi e vogël lëndë narkotike e dyshuar Kokainë, një arkë me 35 granata ofensive dhe 40 difensive dhe peshore elektronike të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

Njoftimi i plotë i policisë:

Kapet dhe ndalohet poseduesi i 2.5 kg Heroinë dhe 441 kg Cannabis Sattiva.

Në vijim të operacionit “Kalaja” si dhe pas një pune intensive nga Seksioni Kundër Narkotikëve dhe Trafiqeve u bë ndalimi i shtetasit të shpallur në kerkim:

Landi Bixheku, 47 vjeç, banues në Berat.

Shpallja në kërkim dhe ndalimi i shtetasit të lartpërmendur u bë pasi në banesën e tij në lagjen “13 Shtatori” gjatë kontrollit u gjetën 441 kg lëndë narkotike Cannabis Sattiva e përpunuar në formën e  Çokollatës , 2.5 kilogramë lëndë narkotike e dyshuar Heroinë,  një sasi e vogël lëndë narkotike e dyshuar Kokainë, një arkë me 35 granata ofensive dhe 40 difensive dhe peshore elektronike të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat për veprën penale ?Prodhim dhe shitje të lëndëve narkotike?, ?Mbajtja e armëve dhe municioneve ushtarake?, parashikuar nga nenet 283/, 278 të Kodit Penal./ CNA.al

Lajmet e fundit nga