LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Irfan Hysenbelliu kapet duke “vjedhur”/ “Hajduti” e ka emrin Balkanweb

2 Korrik 2016, 18:42, Aktualitet CNA

Sot, në orën 11:06, citynews publikoi një lajm në lidhje me debatet në mbledhjen e qeverisë midis ministrit të Financave, Arben Ahmetaj dhe atij të Transportit, Edmond Haxhinasto, me titull ?Thellohet çarja në qeveri/ ?Luftë? Rama-Haxhinasto për fondet në infrastrukturë?.

Informacioni i siguruar për këtë lajm dhe burimet ishin ekskluzive për citynews, por një media online ka përfituar duke e cilësuar informacionin si burimin e vet.

Në këtë rast, ?hajduti? e ka emrin ?Balkanweb?. Në orën 14:54 të ditës së sotme ?Balkanweb? ka postuar këtë lajm, duke ndryshuar disa fjali dhe duke u bërë burim informacioni.

Ne nuk kërcënojmë me gjyqe si mediat ku pronar është Irfan Hysenbelliu, por nga sot le të jetë publike. Do të bëjmë atë që bën ?Balkanweb?.

Që të sqarojmë Irfanin dhe mediat e tij hajdute, që edhe kur kopjojnë e bëjnë gabim, debatet nuk janë në mbledhjen e kësaj jave, por në mbledhjen e javës së shkuar. Mbledhjen e kësaj jave e ka drejtuar zëvendëskryeministri Niko Peleshi, pasi kryeministri Edi Rama ndodhej në Turqi. Kur ?vidhni? lajme ekskluzive na thoni t?ju japim të tjera detaje.

Edhe pse media në fjalë ka një numër të madh punonjësish, Balkanweb ?vjedh? lajme nga një media modeste dhe i shndërron në lajmin e saj. Me gjithë modestinë tonë, me numrin e vogël në staf, po ja kalojmë dhjetra personave të Irfanit.

Më poshtë lajmi ekskluziv i citynews dhe ai i Balkanweb

Ekskluzive-Thellohet çarja në qeveri/ “Luftë” Rama-Haxhinasto për fondet në infrastrukturë

http://www.balkanweb.com/site/fondi-per-rruget-haxhinasto-ahmetaj-perplasen-ne-mbledhje-qeverie-nderhyn-rama/

Lajmet e fundit nga