LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Petrit Vasili thumbon Veliajn: Rruga “Sami Frashëri” është trajtuar në mënyrë gjysmake

2 Korrik 2016, 18:38, Aktualitet CNA

Kryetari i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim,  Petrit Vasili ka thumbuar krybashkiakun e Tiranës, Erion Veliaj, në lidhje me rikonstruksionin e rrugës ?Sami Frashëri? në Tiranë. Përmes një deklarate për mediat Vasili kërkon një vëmendje më të madhe nga Bashkia e Tiranës për rikonstruksionin e rrugës ?Sami Frashëri?. Sipas tij, rruga ?Sami Frashëri? është trajtuar në mënyrë gjysmake.

Vasili thekson se Rruga ?Sami Frashëri?, nga Sheshi Wilson drejt Drejtorisë së Policisë së Tiranës duhet të jetë prioritet i Bashkisë, pasi është lënë pas dore, ndonëse është një nga akset që përdoret më dendur.

?Rruga ?Sami Frashëri? në Njësinë Nr. 5 është trajtuar në mënyrë gjysmake. Kjo rrugë, nga sheshi ?Ëilson? tek Drejtoria e Policisë së Tiranës duhet të jetë prioritet, pasi është lënë pas dore gjysma e kësaj rruge që përdoret më dendur. Trotuarët e këtij aksi janë në gjendje të keqe. Vendimet e Bashkisë janë joracionale dhe të pastudiuara. Si banor i vjetër e deputet pres një reagim serioz. Drejtimi bashkiak duhet të jetë objektiv e komunitar dhe jo elektoral-partiak?, theksoi z. Vasili.

 

Lajmet e fundit nga