LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ish-deputeti i PS në Fier, Albert Çaçi garon për kryetar Bashkie nën siglën e PSD

4 Maj 2015, 06:29, Aktualitet CNA

Ish-deputeti socialist për tri mandate në qarkun e Fierit, Albert Çaçi, është regjistruar si kandidat për kryetar Bashkie nën siglën e Partisë Socialdemokrate të Skënder Gjinushit.

Në një intervistë për gazetën ?Panorama?, Çaçi shprehet se ky kandidim nuk ka të bëjë me asnjë qejfmbetje ndaj PS-së, por kërkon që t?u ofrojë qytetarëve të Fierit një alternativë të tretë përballë dy kandidatëve të tjerë, atij të PS dhe PD.

Ai ka depozituar 2900 forma të qytetarëve që e mbështesin, gati dyfishi i atyre që kërkon Komisioni Qendror i Zgjedhjeve për Bashkinë e Fierit. Çaçi shprehet se përvoja e gjatë si drejtues, zv.ministër dhe deputet për tri mandate, e bëjnë atë të aftë për të drejtuar punët e Bashkisë së Fierit.

Edhe pse ka pasur tri mandate si deputet, Çaçi thotë se nuk i ka turpëruar dhe as tradhtuar zgjedhësit e tij. Ai shprehet se Fieri nuk është më ai bastion i sigurt i Partisë Socialiste, për shkak të pakënaqësive të qytetarëve nga qeverisja aktuale.

Në këtë garë, Çaçi do të ketë si mbështetës edhe ish-ministrin e Ekonomisë, Dritan Prifti, i cili është bashkuar me partinë e Gjinushit. Çaçi e sheh Priftin si një njeri që ka potenciale elektorale, që është provuar dhe në zgjedhjet e kaluara.

Lajmet e fundit nga