LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kundërshtuan policinë në Lazarat, “arrest me burg” për 5 të akuzuarit

3 Maj 2015, 14:52, Aktualitet CNA

Gjykata e Krimeve të Rënda ka vendosur arrest me burg  për 5 të akuzuarit si të dyshuar për pjesëmarrjen në grupin e zjarrit, të cilët kundërshtuan policinë gjatë operacionit në Lazarat  në qershor të 2014.

Shtetasit e arrestuar Gentjan Kazma, Ramadan Basha, Arjan Basha, Gurgaz Skënderi dhe Mirteza Shemsho janë nga Gjykata në burg.  Nderkohe behet me dije se brenda javës do të arrestohen edhe 30 persona të tjerë për të cilët tashmë gjykata ka dhënë masë sigurie në mungesë.

Lajmet e fundit nga