LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Prokuroria: Pafajësia e Shpëtim Gjikës, shkelje e ligjit penal

3 Maj 2015, 14:43, Aktualitet CNA

Prokuroria ka kërkuar rrëzimin e vendimit të Gjykatës së Apelit, e cila e shpallte Kryetarin e Bashkisë së Vlorës, Shpëtim Gjika të pafajshëm. Organi i akuzës argumenton se vendimi për pafajësinë eë Gjikës është është me zbatim të gabuar të ligjit material penal.
Shpëtim Gjika akuzohet për falsifikim të dokumenteve zyrtare dhe shpërdorim për dhënien e lejes së ndërtimit për një objekt në lagjen “Tre Racat” dhe për një pallat të ndërtuar tek porti në Vlorë.

Lajmet e fundit nga