LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ish-kreu i Prokurorisë së Tiranës, i pandehur/ Akuza që rëndon mbi të

27 Korrik 2022, 11:43, Vetingu CNA

Ish-kreu i Prokurorisë së Tiranës, i pandehur/ Akuza që

I shpëtoi Vettingut me dorëheqje, por jo hetimeve nga prokuroria.

Ky është rasti i një ish-drejtuesi të organit të akuzës.

Prokuroria e Durrësit ka marrë të pandehur ish-kreun e Prokurorisë së Tiranës, Petrit Fusha.

Ish-kreu i Prokurorisë së Tiranës, i pandehur/ Akuza që

Fusha raportohet se akuzohet për fshehje dhe deklarim të rremë të pasurisë.

Dosja ka qenë në duar të SPAK-ut dhe më pas u kalua në kompetencë të Prokurorisë së Durrësit./CNA.al

Lajmet e fundit nga