LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Google/ Çfarë kërkuan njerëzit më shumë në 2023

11 Dhjetor 2023, 16:29, Tech CNA
Google/ Çfarë kërkuan njerëzit më shumë në
Foto ilustruese

Aktori i ndjerë Matthew Perry, gjuetia për zhytësin e zhdukur të Titanikut dhe filmi i suksesshëm i verës Barbie ishin ndër temat më të kërkuara të vitit 2023, ka zbuluar Google.

Vdekja e yllit të Friends në tetor, në moshën 54-vjeçare, u pa më shumë se çdo personazh tjetër i famshëm që ndërroi jetë këtë vit.

Të qenit filmi më i kërkuar për Barbie nuk duhet të jetë befasi, duke pasur parasysh se është numri një i arkëtimit të vitit 2023 .

Këtu janë disa nga top 10-të më tërheqëse:       

1. Sulmet e Izraelit/Lufta e Gazës
2. Nëndetësja Titanik
3. Tërmeti në Turqi
4. Uragani Hilary
5. Uragani Idalia
6. Uragani Lee
7. Të shtënat në Maine
8. Të shtënat në Nashville
9. Chandrayaan-3
10. Lufta në Sudan

Lajmet e fundit nga