LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

ZYRTARE/ I hoqi Argjentinës Kupën e Botës, ish-sulmuesi i Interit tërhiqet nga futbolli

27 Shtator 2022, 13:30, Sport CNA
ZYRTARE/ I hoqi Argjentinës Kupën e Botës, ish-sulmuesi i Interit

Rodrigo Palacio ka lënë futbollin. Sulmuesi argjentinas në moshën 40-vjeçare ka vendosur të thotë “stop”, duke mbyllur aventurën me Brescian.

I njohur për aktivizimin me Boca Juniors në vendlindje, argjentinasi ia doli të fitonte disa trofe të rëndësishëm në Amerikën Latine para se të bashkohej me Interin, Genoan dhe Bolonjën në Serinë A.

Veç “bishtalecit” si look, Palacio u bë i famshëm edhe për humbjen e një rasti të pastër në finalen e Kupës së Botës në 2014, trofe që në fund e fitoi Gjermania. Duket se pas tërheqjes nga futbolli, Palacio po argëtohet me basketboll.

Lajmet e fundit nga