LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

VIDEO/ Talenti shqiptar i shtang të gjithë, shënon eurogol nga mesfusha

27 Shtator 2022, 10:26, Sport CNA

Një gol i pabesueshëm është shënuar në futbollin e akademive në Gjermani!

Talenti nga Kosova, Larson Ferati, i cili është pjesë e akademisë së gjigantëve të Bajer Leverkusen ka shënuar një eurogol nga mesfusha.

Sapo arbitri ka vërshëllyer, talenti 15-vjeçar ka goditur menjëherë drejt portës duke parë daljen jo të mirë të portierit dhe duke i shtangur të gjithë me veprimin dhe golin e tij.

Ky realizim u bë menjëherë viral në rrjet.

Lajmet e fundit nga