LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Hysaj dhe Broja në stol, Edi Reja rikthehet te moduli “tip”/ Ja si do të rreshtohet Shqipëria ndaj Islandës

27 Shtator 2022, 08:56, Sport CNA
Hysaj dhe Broja në stol, Edi Reja rikthehet te moduli “tip”/ Ja

Kombëtarja shqiptare e futbollit luan sot në 20:45 me Islandën në “Air Albania”. Sfida vlen për Ligën B në Nations League, teksa është e fundit që kuqezinjtë zhvillojnë në këtë fazë.

Me vetëm një pikë në tri ndeshje, djemtë tanë kërkojnë ta mbyllin me një fitore në shtëpi dhe përballë publikut, paçka se objektivat janë të pamundur.

Trajneri Reja duket se do të rikthehet te skema e vjetër 3-5-2, duke lënë në stol Brojën dhe Hysajn. Gjasula pritet në mbrojtje, duke u kuështëzuar nga dëmtimi i Ajetit.

Shqipëria (3-5-2): Strakosha, Ismajli, Gjasula, Veseli, Balliu, Abrashi, Ramadani, Bajrami, Lenjani, Uzuni, Cikalleshi Trajner: Edouardo Reja

Lajmet e fundit nga