LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Po ju them një gjë të rëndë”, Redi Jupi shpërthen si kurrë më parë: Kur të luajë Broja, Reja mund të mos jetë më në jetë

27 Shtator 2022, 09:32, Sport CNA
“Po ju them një gjë të rëndë”, Redi Jupi

Redi Jupi ishte i pranishëm në emisionin “Procesi Sportiv” ku foli për ndeshjen e fundit të Shqipërisë ndaj Izraelit. Mbi të gjitha ka veçuar pjesën e trajnerit Reja dhe moshës së tij, madje duke ndërtuar një paralelizëm me minutat e pakëta të aktivizimit të Brojës te Çelsi.

“Unë vë dorë në në zjarr se asnjë lojtar i Izraelit nuk luan dot te Çelsi, në Serinë A. Lojtarët e tyre janë shumë mesatarë, të Shqipërisë ia kalojnë të 25 lojtarët atyre. Problemi i madh i Rejës është mosha, nuk përkon moshën e re të ekipit me moshën e këtij trajneri. Reja nuk mendon për projektin e së ardhmes, do të fitojë ndeshjen. Po ju them një gjë të rëndë, kur të vazhdojë të luajë Broja, Reja ndoshta mund të mos jetë më në jetë”, tha Jupi. 

Lajmet e fundit nga