LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Presidenti i Fiorentinës “tallet” me Juventusin: Rikthim i Vlahoviçit? Ofroj 10 milionë euro

27 Shtator 2022, 11:30, Sport CNA

Presidenti i Fiorentinës “tallet” me Juventusin: Rikthim i

Në merkaton e janarit, Juventusi investoi plot 75 milionë euro për të transferuar në Torino nga Firence, Dushan Vlahoviçin. Sulmuesi serb ka shënuar gola, megjithatë në këtë fillim të sezoni, edhe ai si pjesa tjetër e skuadrës po has vështirësi. Në fakt, te Fiorentina e dinë mirë potencialin e 22-vjeçarit dhe do të ishin të gatshëm për një rikthim të tijin nëse aventura me Juventusin dështon.

Por, presidenti i “vjollcëve”, Rocco Comisso në një intervistë Sportilia, “tallet” me Juventusin duke theksuar se Vlahoviç mund të rikthehet nëse Juventusi e pranon ofertën e tij prej 10 milionë eurosh.

“Juventusi pagoi 75 milionë euro për Vlahoviçin dhe me ato para ne transferuam Ikone, Cabral, Dodo, Gollini, Mandragora dhe Barak. Megjithatë, kam ende disa para të mbetura nga Vlahoviç. A mund ta rikthej në Firence sulmuesin serb? Ndoshta për 10 milionë euro po, ashtu siç bëri Interi me Lukakun”, tha Comisso.

Lajmet e fundit nga