Zekirija Ramadani transferon mbrojtësin 26-vjeçar te Gjilani

21 Qershor 2022, 13:35, Sport CNA
Zekirija Ramadani transferon mbrojtësin 26-vjeçar te Gjilani
Besart Krivanjeva

Besart Krivanjeva ka nisur një aventurë të re në karrierën e tij futbollistike. Mbrojtësi është prezantuar zyrtarisht si blerja e re e Gjilanit në Superligën e Kosovës. 26-vjeçari ka firmosur një kontratë 2-vjeçare, teksa do ta mbajë të lidhur në Gjilan për të paktën deri në vitin 2024.

Krivanjeva do të jetë sërish nën urdhrat e trajnerit Zekirija Ramadani, ku ishin të dy pjesë e Egnatias sezonin e kaluar në Kategorinë Superiore. Mbrojtësi 26-vjeçar ka mbajtur veshur gjithashtu fanellat e dy skuadrave në Maqedoninë e Veriut, Shkupit dhe Metalurgut.

KOMUNIKATA ZYRTARE E KLUBIT TË GJILANIT –

“????????????????????????????????????Ë ????????????????????????????

Sport Club Gjilani komunikon angazhimin e futbollistit Besart Krivanjeva.

Marrëveshja e nënshkruar është e vlefshme për dy vite dhe me mundësi vazhdimi.

26-vjeçari, i cili luan në pozitën e mbrojtësit të qendrës vjen nga radhët e skuadrës së Egnatias në kampionatin shqiptar, derisa më parë ka mbrojtur ngjyrat e dy skuadrave nga Maqedonia e Veriut, FC Shkupit dhe Metalurgut.

Të gjithë në SC Gjilani i urojnë mirëseardhje Besartit dhe i dëshirojnë sukses në objektivat që klubi ka vënë para, duke nisur nga garat ndërkombëtare.

Zyra për shtyp

21 qershor 2022″.

Lajmet e fundit nga