Minuta ankthi, avioni privat i Nejmarit bën ulje emergjente

21 Qershor 2022, 11:30, Sport CNA
Minuta ankthi, avioni privat i Nejmarit bën ulje emergjente

Minuta ankthi për miqtë dhe familjarët e Nejmarit. Avioni privat i yllit të PSG-së ka bërë ulje të detyruar pas largimit nga Barbados. Teksa ishin me pushime, avioni u ul me shpejtësi në Brazil dhe larg destinacionit final, me ekuipazhin që vuri re një problem.

Nuk dihet nëse Nejmari ishte në bord, por motra dhe familjarët e tij pak orë para se të ndodhte incidenti pozuan para avionit në aeroport. 10.8 milionë paund ka shpenzuar Nejmar për të blerë Embraer Legacy 450.

Për fat asnjë dëm në njerëz, me pilotët që kanë shmangur një tragjedi duke ulur avionin në kushtet e emergjencës.

Lajmet e fundit nga