Interi ka prioritet Lukakun, Milani tregohet “dinak” dhe përgatitet për Dibalën

21 Qershor 2022, 11:40, Sport CNA
Interi ka prioritet Lukakun, Milani tregohet “dinak” dhe

Interi duket se ka prioritet kryesor rikthimin e Romelu Lukaku në formë huazimi.

Drejtuesit e Interit duan të mbyllin si fillim rikthimin e belgut e më pas të fillojnë tratativat me Paulo Dibalën. Sipas raportimeve nga “Il Tempo”, pritja e zikaltërve për fantazistin argjentinas mund të ketë një kosto negative pasi Milani është gati të hyjë në diskutime me agjentin e Dibalës.

Dibala cilësohet nga Milani si alternativa e Nikolo Zaniolos, ku nëse italiani nuk arrihet të transferohet, “Djajtë” e Milanos do të provojnë ish-juventinin.

Lajmet e fundit nga