Të premten do të hidhet shorti i Serisë A, ja kur fillon kampionati italian

21 Qershor 2022, 12:44, Sport CNA
Të premten do të hidhet shorti i Serisë A, ja kur fillon

Ditën e premte do të hidhet edhe shorti për kalendarin e sezonit 2022/2023 në Serinë A, në orën 12:00. Pas hedhjes së shortit pritet të mësohet edhe data fikse e fillimit të kampionatit që me shumë gjasa Seria A pritet të ngrejë siparin më 13 gusht, ndërsa ndeshja e fundit e sezonit pritet të jetë më 4 qershor.

Për shkak të Botërorit, 15 xhirot e para do të luhet në tre muajt e parë. Rrjedhimisht, nga gushti deri të paktën në ndërprerjen e nëntorit, skuadrat italiane do të luajnë çdo javë, në mesjavë dhe në fundjavë, me ndeshjet e Serisë A të alternuara së bashku me kupat e Europës.

Lajmet e fundit nga