LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Sfida me Shqipërinë, trajneri i Moldavisë: Më mirë të vdesim në fushë

16 Nëntor 2023, 14:58, Sport CNA
Sfida me Shqipërinë, trajneri i Moldavisë: Më mirë

Trajneri i Moldavisë, Sergei Kleschenko, foli në konferencë për shtyp, në prag të sfidës me Shqipërinë. Ai vlerësoi maksimalisht përballjen me kuqezinjtë dhe tha se skuadra është gati për të bërë maksimumin në fushë.

“Jemi duke u stërvitur mirë që prej ditës së parë dhe jemi gati për ndeshjen me Shqipërinë. E dimë që është një sfidë e vështirë, pasi jemi përballur me ta edhe në Tiranë, ku humbëm 2-0, por mendoj se meritonim një barazim. Shpresoj që lojtarët të kenë nxjerrë mësimet e duhura dhe të reagojnë siç duhet nesër. Në këto momente nuk mendojmë aspak për Çekinë, pasi më mirë të vdesim në fushë nesër, sesa të lëmë gjithçka për sfidën në Pragë”, u shpreh Kleschenko.

Trajneri i Moldavisë komentoi edhe mënyrën e lojës së skuadrës së tij, teksa nuk ngurroi të falënderojë edhe tifozerinë për përkrahjen.

“Ne nuk mund të ndryshojmë mënyrën tonë të lojës për një ndeshje, ndaj sigurisht që do të provojmë të mbyllim hapësirat dhe të dalim shpejt. Gjithsesi, dua të shoh të njëjtin shpirt gare si në ndeshjen ndaj Polonisë, kur përmbysëm gjithçka në pjesën e dytë. Do të kemi edhe përkrahjen e fansave tanë, që kanë treguar se janë gjithmonë aty dhe bëhen një lojtar i 12 për ne”, tha tekniku moldav.

Lajmet e fundit nga