LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Europiani i Gjermanisë, zbulohet topi zyrtar

15 Nëntor 2023, 12:26, Sport CNA

Topi zyrtar që do të përdoret në ndeshjet e Kampionatit Europian të futbollit "EURO 2024" është zbuluar sot nga UEFA dhe “Adidas” në një event special përpara në Berlin.

Topi i emëruar “FUSSBALLLIEBE” përmban teknologjinë “adidas Connected Ball Technology” për herë të parë në një Kampionat Europian duke ofruar një pasqyrë të paparë në çdo element të lëvizjes së topit dhe duke kontribuar në procesin e vendimmarrjes së video-asistentëve të UEFA-s.

"EURO 2024" do të zhvillohet nga 14 qershori deri më 14 korrik 2024 në dhjetë qytete pritëse në Gjermani: Berlin, Këln, Dortmund, Dusseldorf, Frankfurt, Gelsenkirchen, Hamburg, Leipzig, Mynih dhe Shtutgart.

Europiani i Gjermanisë, zbulohet topi zyrtar

Lajmet e fundit nga