LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shmanget tragjedia, fishekzjarrët i fluturojnë para fytyrës. Lojtari shpëton për mrekulli

14 Nëntor 2023, 14:22, Sport CNA

Shmanget tragjedia, fishekzjarrët i fluturojnë para fytyrës.

Në ndeshjen e xhiros së 14-të të Premier Ligës së Bosnjë-Hercegovinës, Velezh mposhti Zrinjskin me rezultat 3-0.

Por, rezultati mbeti në plan të dytë për shkak të incidenteve të shumta që ndodhën, me ndeshjen që u ndërpre tri herë. Herën e parë për shkak të konfliktit mes tifozëve të Zrinjskit dhe stjuardëve dhe policisë, herën e dytë për shkak të banderolave ??fyese të tifozëve vendas dhe herën e tretë për shkak të gjuajtjes së fishekzjarrëve nga tribuna.

Ishte vetëm për fat që asnjë tragjedi nuk ndodhi gjatë shfaqjes së fishekzjarrëve.

Madje një nga fishekzjarrët ka fluturuar në fushë dhe për pak ka goditur futbollistin e Zrinjskit, Tomislav Kish, i cili shpëtoi për mrekulli.

Lajmet e fundit nga