LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Messi: Guardiola i bëri shumë dëm futbollit me stilin e tij

14 Nëntor 2023, 14:12, Sport CNA

Superylli argjentinas, Lionel Messi gjatë një interviste me “Movistar Plus” është ndalur edhe te ish-trajneri i tij te Barcelona, Pep Guardiola.

“Guardiola i bëri shumë dëm futbollit… Dukej aq e thjeshtë dhe e lehtë, sa të gjithë donin të kopjonin stilin e tij. Po, më vonë gjeta shumë Guardiola përreth. Pikërisht atëherë e kuptova se çfarë kishim arritur me të te Barcelona.”

Kur u pyet nëse Guardiola ishte trajneri më i mirë që ka pasur ndonjëherë, tetë herë fituesi i “Topit të Artë” pranoi: “Pa dyshim për këtë, Guardiola është i veçantë. Këtu kam parasysh mënyrën se si e sheh çdo ndeshje, përgatitja dhe si komunikon me lojtarët”, deklaroi Messi.

Lajmet e fundit nga