LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Plas te Gjermania, Nagelsmann "sherr" me lojtarin e Bayern Munich

14 Nëntor 2023, 12:18, Sport CNA

Te Gjermania nuk ka qetësi, teksa atmosfera nuk është më e mira e mundshme. Madje është përkeqësuar dhe shkak për këtë është bërë shiriti i kapitenit.

Joshua Kimmich dhe Jurgen Nagelsman janë përplasur mes tyre në kombëtare, pavarësisht se te skuadra e Bayern Munich dyshja kanë pasur një marrëdhënie të shëndetshme. Te kombëtarja duket se ka nisur një “luftë” mes tyre dhe shiriti i kapitenit ka ndezur “gjakrat”.

Sipas “Bild” bëhet me dije se Kimmich nuk e ka pritur aspak mirë që 36-vjeçari ka vendosur t’ia kalojë shiritin e kapitenit Ilkay Gundogan, në një moment kur Manuel Neuer dhe Thomas Muller nuk ishin prezentë.

Mes dyshes kanë nisur debatet e para dhe mbetet të shihet se çfarë do të ndodhë në ditët në vazhdim dhe si do të marrë fund “ lufta” mes tyre. Gjithashtu në ajër mbetet edhe shiriti i kapitenit.

Lajmet e fundit nga