LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Largimi i trajnerit Garcia, Napoli gjen zëvendësuesin

14 Nëntor 2023, 11:13, Sport CNA

Largimi i trajnerit Garcia, Napoli gjen zëvendësuesin

Rudi Garcia nuk është më trajner i Napolit, ndonëse mungon ende zyrtarizimi i largimit të tij. Aurelio de Laurentiis ka gjetur zëvendësuesin e Garcias, teksa një kroat pritet të ulet në stolin e kampionëve.

Bëhet fjalë për Igor Tudor, i cili ka një dakordësi me kreun e klubin, teksa u ka paraqitur drejtuesve edhe projektin e tij. Sipas “Sky Sport” 45-vjeçari kërkon një kontrartë afatgjatë me Napolin në mënyrë që të punojë me projektin e tij.

Mes palëve po diskutohen edhe detajet e fundit të marrëveshjes. Por gjithashtu mbetet të zgjidhet edhe situata me Garcian, me këtë të fundit që nuk ka dhënë ende dorëheqjen dhe tashmë klubi duhet ta shkarkojë dhe më pas të negociojë për shumën që duhet t’i paguajë si dëmshpërblim.

Lajmet e fundit nga