LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Talenti shqiptar i shtang të gjithë, refuzon ftesën e Zvicrës

14 Nëntor 2023, 16:17, Sport CNA

Talenti shqiptar i shtang të gjithë, refuzon ftesën e

Talenti shqiptar, Ardon Jashari, i ka shtangur të gjithë në Zvicër. Lojtari dhe përfaqësuesit e tij e kanë njoftuar Federatën e Futbollit të Zvicrës se ai nuk është i disponueshëm për ekipin U21. Mesfushori nuk ka dhënë arsye për vendimin e tij, ndërsa trajneri i klubit ku ai luan ka mohuar të ketë pasur pengesë prej tyre.

Jashari është kapiteni i Luzern dhe shihet si një nga talentet më premtuese në Zvicër. 21-vjeçari ishte pjesë e ekipit të parë të Kombëtares helvete në Kupën e Botës që u zhvillua vitin e shkuar në Katar. Ende mbetet një mister arsyeja përse Jashari i ka thënë “jo” Zvicrës U21.

Lajmet e fundit nga