LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kupa e Shqipërisë, zbulohen datat dhe oraret

15 Nëntor 2023, 14:50, Sport CNA

Kupa e Shqipërisë, zbulohen datat dhe oraret

Veç kalendarit të ndeshjeve të kampionatit Superiore, nga java e 13-të e deri në javën e 15-të, si edhe kalendarit të ndeshjeve të “Kategorisë së Parë”, nga java e 12-të deri në javën e 16-të, Komisioni i Ligave dhe Garave ka përcaktuar edhe datat se kur do të luhen ndeshjet e Kupës së Shqipërisë, të vlefshme për turin 1/16 të këtij kompeticioni.

Të gjitha ndeshjet do të zhvillohen më 6 dhjetor në ora 13:00 dhe ekipet fituese do të kalojnë në fazën tjetër të garës. Më poshtë edhe kalendari me ndeshjet e vlefshme për turin e 1/16 të Kupës së Shqipërisë:

Sakaq, ndeshja e vlefshme për Superkupën e Shqipërisë mes Partizanit dhe Egnatias do të luhet në stadiumin ‘Air Albania’, më 20 dhjetor, në ora 19:00.

 

Kupa e Shqipërisë, zbulohen datat dhe oraret

Lajmet e fundit nga