LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kategoria e Parë, përcaktohet kalendari

15 Nëntor 2023, 14:49, Sport CNA

Kategoria e Parë, përcaktohet kalendari

Këtë të mërkurë, Komisioni i Garave në FSHF, zbuloi kalendarin për ndeshjet e Kategorisë së Parë.

Java e 12-të e Kategorisë së parë do të luhet në datat 22 dhe 23 nëntor. Pesë sfida do të zhvillohen në datën 22 dhe takimi përmbyllës i javës do të jetë ai mes Besës dhe Vorës, më datë 23 nëntor në orën 13:30.

Edhe java e 13-të e Kategorisë së parë do të zhvillohet e ndarë në dy ditë, në datat 26 dhe 27 nëntor. Pesë takime do të luhen në 26 nëntor, ndërsa ndeshja që do të ulë siparin e javës së 13-të do të jetë mes Vorës dhe Elbasanit, më datë 27 nëntor në orën 13:30.

Java e 14-të do të luhet e gjitha në një ditë, më datë 2 dhjetor. Pesë takime janë të programuara të zhvillohen në orën 13:30, ndërsa sfida AF Elbasani – Lushnja do të mbyllë javën e 14-të.

Ndeshjet e javës së 15-të do të luhen të ndara në dy ditë, në datat 10 dhe 11 dhjetor. Katër takime do të zhvillohet më datë 10 dhjetor. Sfidat, Apolonia – AF Elbasani dhe Vora – Flamurtari do të mbyllin javën e 15-të, me të dyja sfidat që do të luhen në orën 13:00.

Java e 16-të do të zhvillohet e gjitha në një ditë, më datë 16 dhjetor. Pesë takime do të luhen në orën 13:30, ndërsa sfida AF Elbasani – Besa do të përmbyllë javën e 16-të. Sa i takon takimit të prapambetur AF Elbasani – Bylis, Komisioni i Ligave dhe Garave ka vendosur që të luhet më datë 21 dhjetor në orën 17:00.

Kategoria e Parë, përcaktohet kalendari

Kategoria e Parë, përcaktohet kalendari

Lajmet e fundit nga