LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Presidenti Demrozi vendos, ja tribuna që do të marrë emrin “Raphael Dwamena”

15 Nëntor 2023, 16:32, Sport CNA

Presidenti Demrozi vendos, ja tribuna që do të marrë emrin

Raphael Dwamena ndërroi jetë në ndeshjen mes Egnatias dhe Partizanit. E gjitha kjo i tronditi të gjithë jo vetëm sportdashësit në Shqipëri, por në mbarë botën, teksa Dwamena nuk ia doli dot në betejën më të vështirë të jetës së tij, atje ku zemra ndali në vendin e tij të preferuar, në fushën e blertë.

Ndërkohë Egnatia ka vendosur që ta nderojë përjetësisht Dwamenën. Tribuna përballë në stadiumin e rrogozhinasve, e cila do të ndërtohet në të ardhmen, do të ketë pikërisht emrin e ish-lojtarit. Kjo është bërë e ditur nga vetë presidenti i Egnatias, Agim Demrozi.

Lajmet e fundit nga