LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Asllani rikuperohet plotësisht, Silvinjo zgjedh formacionin titullar

16 Nëntor 2023, 13:35, Sport CNA

Asllani rikuperohet plotësisht, Silvinjo zgjedh formacionin titullar

Ky ekip që ka ndërtuar Silvinjo i ka të gjitha, ka cilësi, ka shumë lojtarë në dispozicion, futbollistë me nivel shumë të lartë, duke bërë që të mos ndihen as mungesat e dy yjeve si Broja apo Kumbulla. Si rrallëherë, Shqipëria fluturoi drejt Moldavisë me grupin e plotë, të 24 lojtarët e thirrur nga Silvinjo, të gjithë janë në "top" formë, asnjë shqetësim, asnjë dëmtim, pasi edhe Kristjan Asllani është rikuperuar plotësisht.

Mungesa e vetme, nga lista fillestare ishte ajo e Arlind Ajetit, por me grupin u rikthye Ardian Ismajli, ky do të jetë ndryshimi i vetëm në raport me sfidën e fundit, atë kundër Republikës Çeke. Kur bëhet fjala për formacionin startues, Sylvinho ka vërtetuar se ndryshon pak ose aspak, kështu do të jetë edhe kundër Moldavisë.

Në portë Berisha zbret titullar për të siguruar biletën e dytë në një Evropian. Të njëjtin fat pritet të ketë edhe Hysaj që do të vendoset në krahun e djathtë, ndërsa Gjimshiti dhe Ismajli do të formojnë dyshen e qendrës. Mitaj në të majtë kompleton prapavijën.

Nuk ndryshon as dyshja e mesfushës, Asllani-Ramadani, ndërsa përpara tyre zbret Nedim Bajrami. As treshja e sulmit nuk ndryshon me Seferin në të majtë, Cikalleshi në qendër dhe Jasir Asani në të djathtë.

Në dispozicion të Silvinjos në çdo moment janë: Tomas Strakosha, Elhan Kastrati, Jon Mersinaj, Frederik Veseli, Ivan Balliu, Qazim Laçi, Keidi Bare, Klaus Gjasula, Arbnor Muja, Myrto Uzuni, Ernest Muçi, Mirlind Daku dhe Arbnor Muçolli.

 

Lajmet e fundit nga