LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Trajneri i ri, një kroato-gjerman për stolin e Partizanit

16 Nëntor 2023, 11:46, Sport CNA

Stoli i Partizanit që prej largimit të Zoran Zekic është i lirë. Përkohësisht drejtimin e "demave" e ka në dorë drejtori sportiv i të kuqve, Arbër Abilaliaj.  Kryeqytetasit janë skuadra e momentit në Superiore, teksa kanë siguruar 6 fitore rresht në kampionat, rezultate këto që mbajnë Partizanin në vendin e parë në klasifikim.

Por gjithsesi drejtuesit vazhdojnë punën për gjetjen e një timonieri. Sipas shtypit të shkruar në skenë ka dalë emri i një 44-vjeçari. Bëhet fjalë për Tomislav Stipic, i cili mbylli aventurën e tij te Riga.

Në fakt trajneri kroato-gjerman u tentua edhe në merkaton e verës, para se Gaz Demi të vendoste për Zoran Zekic. Në atë periudhë diçka e tillë nuk u arrit dhe tashmë emri i 44-vjeçarit endet sërish në tavolinën e kreut të demave. Mbetet të shihet se çfarë do të ndodhë në ditët në vazhdim, teksa një kandidat potencial që përflitet për të marrë drejtimin e Partizanit është edhe Orges Shehi.

Tomislav Stipic
Tomislav Stipic

Lajmet e fundit nga