LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Nuk i ndahen gafat, Maguire: Gabimet janë pjesë e jetës

27 Shtator 2022, 15:07, Sport CNA
Nuk i ndahen gafat, Maguire: Gabimet janë pjesë e jetës
Harry Maguire

Harry Maguire vazhdon me gafat e njëpasnjëshme, teksa e fundit ishte në barazimin me Gjermaninë.

Në minutën e 50-të, mbrojtësi gabon në largimin e topit, teksa e dorëzon atë te Musiala, me këtë të fundit që e driblon, por Maguire shkakton faull dhe akordohet penallti, e cila u kthye në gol nga Gyndogan.

Pas ndeshjes, foli edhe Maguire, i cili u shpreh se gabimet janë pjesë e lojës, por kërkoi falje për atë që bëri.

"Gabimet janë pjesë e lojës, kërkoj falje. Pashë një shpirt të madh luftarak dhe përpjekje për t'u rikthyer në lojë nga djemtë. Ne jemi pozitivë dhe po presim me padurim Kupën e Botës në Katar. Kohët e vështira do të na bëjnë më të fortë", u shpreh Maguire. 

Lajmet e fundit nga