LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nesër ndeshja e Kupës, Partizani me dy mungesa

27 Shtator 2022, 13:54, Sport CNA

Nesër ndeshja e Kupës, Partizani me dy mungesa

Partizani dhe Oriku luajnë nesër në orën 15:00 për raundin e I të Kupës së Shqipërisë. Sfida zhvillohet për të parën herë në kompleksin e ri të Partizanit, teksa trajneri Kolela ka dy mungesa të sigurta.

Mbrojtësi Buxhelaj vuan një dëmtim muskular, që nuk e la të grumbullohej me ekipin U-21 të Shqipërisë. Nga ana tjetër Matondo Massanga është i ftuar nga kombëtarja e Kongos dhe pritet të bashkohet me ekipin para ndeshjes me Tiranën.

Sfida e nesërme pritet të shërbejë si test gjeneral për të kuqtë, që të dielën në 19:00 luajnë derbin me Tiranën në "Air Albania".

Lajmet e fundit nga