LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Si të "hiqni qafe" njollat e lavamanit tuaj?

30 Tetor 2022, 18:09, Sociale CNA

Si të "hiqni qafe" njollat e lavamanit tuaj?

Nëse se keni një rubinet që pikon në banjën tuaj, atëherë e dini se kjo çon në njolla të mëdha uji kafe në vaskën tuaj.

Për fat të mirë, fanatikët e pastrimit kanë zbuluar mënyrën e thjeshtë për t'i hequr qafe ato.

Zonja Hinch ka grumbulluar miliona ndjekës në mediat sociale falë këshillave të saj të dobishme për pastrimin.

Dhe shumë fansa kanë vazhduar të krijojnë grupet e tyre të mediave sociale për të ndarë hakimet e pastrimit.

"Express" raportoi se një grua pyeti se si të hiqte njollat ??kokëforta pasi kishte provuar një tufë produktesh të ndryshme pastrimi pa dobi.

Ajo pyeti: "Ne po marrim me qira një shtëpi të vjetër në fermë nga një anëtar i familjes, ku më parë jetonte një çift i moshuar.

"Ne nuk jemi në gjendje të zëvendësojmë vaskën dhe ka një filigran të madh nga një rubinet që pikon.Ndonjë këshillë se si mund ta heq ose të paktën ta përmirësoj? Foto e bashkangjitur. Deri më tani, kam provuar gomën magjike, cif, zbardhues dhe viakal. Faleminderit paraprakisht!"- shkruan ndjekësja.

Postimi u përmbyt me rekomandime nga fansat e tjerë të pastrimit që ndajnë këshillat e tyre.

Njerëz të ndryshëm sugjeruan përdorimin e uthullës së bardhë për të eliminuar njollën, njëri shtoi: "Ngjisni pak leshi pambuku në uthull dhe vendoseni mbi njollën. Duhet të pastrohet. Mund t'ju duhet ta jepni përsëri. Më funksionoi."

"Zhyteni në uthull dhe përsërisni. Sa herë të jetë e nevojshme. Pastroni butësisht”, komentoi një person tjetër./CNA.al

Lajmet e fundit nga