LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Temperaturat deri në 26°C/ Moti, sot dhe nesër

29 Tetor 2022, 08:06, Sociale CNA
Temperaturat deri në 26°C/ Moti, sot dhe nesër
Foto ilustruese

Vendi ynë do të vijoj të jetë në mbizotërimin e kthjellimeve në pothuajse gjithë territorin gjatë paradites, ku vranësira të lehta pritet të ketë në zonat malore. Ndërsa në orët në vijim parashikohet që të ketë kalime të pakta të vranësirave poashtu dhe pjesërisht në zonë e ulët të Shqipërisë, por nuk do të mund të sjellin reshje.

Sipas Meteoalb, temperaturat e ajrit do të vijojnë të ulen në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 5°C deri në 26°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Verior - Veriperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim mbi 2 ballë.

Moti –  E diel, 30 tetor 2022

Pjesa e parë e ditës do të sjelli në Shqipëri në ultësirën perëndimore dominim të motit të kthjellët, ndërsa në zonat malore do të ketë kalime të lehta të vranësirave. Por pritet që në pjesën e dytë të ditës vranësirat e lehta dhe kalimtare të shfaqën në të gjithë territorin, ku më të fokusuara do të jenë në zonat Verilindore dhe Juglindore.

 Temperaturat e ajrit do të mbeten kostante në mëngjes, por do të ulen lehtë në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 5°C deri në 25°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare në det me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 2 ballë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga