LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Historia e pazakontë/ Burri u martua me mësuesen që e përdhunoi kur ishte 12 vjeç

28 Tetor 2022, 15:52, Sociale CNA

Historia e pazakontë/ Burri u martua me mësuesen që e

Duket si diçka që do të shihni në shfaqje televizive, pasi një histori kaq e çuditshme duket e pamundur që me siguri nuk mund të jetë e vërtetë.

Por historia e djalit 12-vjeçar, i cili u përdhunua nga mësuesja e tij, me këtë të fundit që lindi dy nga fëmijët e tij para se të martoheshin përfundimisht, ndodhi me të vërtetë.

Lidhja tabu e Vili Fualaau me Mary Kay Letourneau tronditi SHBA-në dhe botën kur doli në dritë më shumë se 20 vjet më parë dhe është po aq e pabesueshme edhe sot.

Pavarësisht se u burgos dy herë, nëna e martuar e katër fëmijëve Letourneau refuzoi të hiqte dorë nga dashuria e saj me nxënësin e saj dhe madje lindi një nga fëmijët e tyre pas hekurave.

Martesa e tyre zgjati 14 vjet dhe edhe pasi u ndanë, Fualaau mbeti aq i përkushtuar ndaj gruas së tij, saqë ai e ushqeu atë pasi ajo vdiq nga kanceri në moshën 58-vjeçare. Por duke folur pas vdekjes së saj, ai pranoi se marrëdhënia e tyre “nuk ishte e shëndetshme” dhe ndoshta kishte çuar në depresion dhe varësi ndaj alkoolit.

Çifti u takua kur ishin mësues dhe nxënës në Shkollën Fillore Shorewood në Burien, Washington State, SHBA. Në vitin 1997, kur Letourneau ishte 34 vjeç, ajo filloi të bënte seks me Fualaau, i cili ishte vetëm 12 vjeç.

Detajet e aferës së tyre dolën më vonë dhe e lanë komunitetin lokal dhe botën të ‘sëmurë’.

Doli se ata ishin afruar për herë të parë në vitin 1996 pasi viti shkollor kishte përfunduar dhe ata të dy u regjistruan në klasat verore në të njëjtin kolegj komunitar dhe filluan të kalonin më shumë kohë së bashku.

Në një intervistë të vitit 2018, Fualaau tregoi se si u kaluan kufijtë midis mësuesit dhe nxënësit kur ata dolën për darkë dhe pas vaktit ai e pyeti Letourneau nëse mund ta puthte atë në makinën e saj.

Fualaau i ri mund të ketë qenë në kërkim të një figure nënë.

Ai ishte një djalë i trazuar samoan nga një shtëpi e shkatërruar që jetonte në një pjesë të ashpër të Seattle. Babai i tij vuajti dënimin në burg për grabitje me armë dhe ai kishte një marrëdhënie të vështirë me nënën e tij. Më pas doli se hera e parë që çifti kishte marrëdhënie seksuale ishte kur burri i atëhershëm i Letourneau, Steve Letourneau, ishte jashtë qytetit.

Lidhja e tyre e ndyrë u zbulua në vitin 1997, kur zoti Letourneau gjeti letrat e tyre të dashurisë dhe një anëtar i familjes njoftoi autoritetet e shkollës që e raportuan çiftin në polici.

Për shkak se në SHBA – ashtu si në Mbretërinë e Bashkuar – 12 vjeç është nën moshën e pëlqimit, Letourneau u akuzua për përdhunim ligjor.

Por në atë kohë, ajo ishte shtatzënë me fëmijën e të dashurit të saj nxënës. Letourneau, e cila tashmë kishte katër fëmijë me bashkëshortin e saj, u deklarua fajtore për përdhunim dhe lindi vajzën e parë të Fualaau, ndërsa ajo ishte në pritje të dënimit.

Ajo u burgos për tre muaj, por pas daljes nga burgu ajo filloi përsëri marrëdhënien e saj të paligjshme me Fualaau dhe u dënua me një tjetër dënim prej shtatë vjet e gjysmë.

Tetë muaj pas këtij dënimi, ajo lindi vajzën e tyre të dytë kur Fualaau nuk kishte mbushur as 15 vjeç.

Një urdhër ndalimi ishte vendosur për të ndaluar Letourneau të kishte ndonjë kontakt me “viktimën” e saj kur ajo u lirua nga burgu. Por, aq i magjepsur ishte Fualaau me të dashurin e tij më të vjetër, saqë ai kërkoi në gjykatë që një gjyqtar ta hiqte këtë kufizim.

Ai ia doli dhe urdhri u hoq. Deri tani, zoti Letourneau kishte bërë kërkesë për divorc dhe kishte marrë kujdestarinë e plotë të katër fëmijëve të tyre dhe e kishte zhvendosur familjen në Alaska.

Fualaau dhe Letourneau u martuan në vitin 2005 dhe qëndruan së bashku derisa Fualaau paraqiti kërkesën për divorc në vitin 2017. Ata u përpoqën të shpëtonin martesën e tyre dhe vazhduan të jetonin së bashku, por nuk mundën të pajtoheshin dhe u divorcuan në vitin 2019.

Pavarësisht kësaj, ata qëndruan në kushte miqësore dhe Fualaau ishte në shtratin e vdekjes së ish-gruas së tij kur ajo vdiq nga kanceri kolorektal në korrik 2020 në moshën 58-vjeçare./ CNA.al Burimi: Gossip.

Lajmet e fundit nga