LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rryma të ngrohta dhe të qëndrueshme/ Çfarë parashikojnë sinoptikanët për nesër

25 Tetor 2022, 17:59, Sociale CNA
Rryma të ngrohta dhe të qëndrueshme/ Çfarë
Foto ilustruese

Rrymat e ngrohta dhe të qëndrueshme, do të jenë prezente edhe në ditën e mërkurë. Moti parashikohet i kthjellët me vranësira të pakta kalimtare, si dhe mjegull e mjegullinë në orët e para të mëngjesit në lugina.

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, era do të fryjë me drejtim nga veriperëndimi e lehtë e mesatare në bregdet, duke u pasuar nga valëzimi i forcës 3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

në zona malore 6 deri 23°C;

në zona e ulëta 10 deri 28°C;

në zona bregdetare 12 deri 27°C./ B.A. - CNA.al

Lajmet e fundit nga