LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Ti je ajo që ha”/ Animalistja: Nuk do ta doja kurrë një burrë mishngrënës

27 Tetor 2022, 11:40, Sociale CNA

“Ti je ajo që ha”/ Animalistja: Nuk do ta doja kurrë

Animalistja, Jonida Çobani Gjoka thotë se partnerin e saj, nuk do ta dëshironte mishëngrënës.

Gjoka u shpreh se bashkëshorti i saj po heq dorë nga konsumimi i mishit.

“Ti je ajo që ha. Nuk do ta takoja kurrë një djalë mishngrënës. Para 5 vitesh po, por tani jo. Fatmirësisht, unë jam martuar para shumë vitesh dhe kemi një pakt me tim shoq, ai po heq dorë akoma çdo ditë e më shumë. E kam bërë që të heqë dorë. Kur ha shumë mish, ke një gjendje letargjie, do gjumë sepse do të rimëkëmbësh atë energji që ke humbur”, theksoi ajo në "Euronews Albania".

Sipas një studimi të ri, konsumi i mishit duhet të reduktohet në maksimumi dy hamburger në javë. Kjo mund të jetë një mënyrë e mirë që të shpëtojmë edhe mjedisin.

 

Lajmet e fundit nga