LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Po fliste me nusen në kamer/ Humb jetën tragjikisht 25-vjeçari në Londër

30 Tetor 2022, 16:31, Sociale CNA

Po fliste me nusen në kamer/ Humb jetën tragjikisht 25-vjeçari

Një burrë vdiq pasi ra aksidentalisht në lumin Thames - ndërsa e dashura e kishte shikuar tragjikisht në FaceTime.

James East, 25 vjeç, nga Swansea, kishte dalë me të dashurën e tij Arabella në Kingston, Londër, për të festuar një ditëlindje më 25 shtator.

Por nata përfundoi në tragjedi kur i riu ra për vdekje teksa ishte në telefon me partneren Arabella.

James kishte dalë me të dashurën e tij, por ata ishin ndarë, kështu që i riu doli jashtë për ta thirrur në FaceTime dhe për ta gjetur.

Duke biseduar në telefon, James më pas u ul në një zonë me mure të një ure, afërsisht rreth lartësisë së ijeve, por e vlerësoi gabim pozicionin e tij të uljes.

Pikërisht atëherë James ra tragjikisht mbrapa dhe goditi pjesën e pasme të kokës - duke u zhytur per vdekje në lumin Thames.

U thirrën shërbimet e urgjencës, por u bënë përpjekje për t'i shpëtuar jetën për tri orë në spital, pa sukses.

Një pas vdekjes më vonë zbuloi se ai vdiq nga plagët e marra në kokë.

Duke i nderuar zotit East, motra e tij Abigail Bladen dhe mamaja, Sara Ivey, thanë: “E dashura e tij e varfër, Arabella, ishte në fakt në FaceTime tek ai duke u përpjekur ta drejtonte në taksinë e tyre, dhe ajo ka kaluar nëpër ferr tani siç ka kaluar pasi pa që të ndodhte.

“Ai ishte në ujë për 50 minuta dhe më pas e gjetën dhe e çuan në spital ku punuan me të për tri orë për ta shpëtuar.

“Kur ka bërë postmortem është konstatuar se ka vdekur para se të futej në ujë për shkak të plagëve të marra në kokë, por nuk e kanë kuptuar./CNA.al

Lajmet e fundit nga