LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Reshje dhe zbritje temperaturash/ Parashikimi i motit sot, 7 dhjetor

7 Dhjetor 2022, 08:00, Sociale CNA

Reshje dhe zbritje temperaturash/ Parashikimi i motit sot, 7 dhjetor

Vendi ynë përgjatë ditës së sotme do të jetë nën mbizotërimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike, të cilat do të sjellin alternime kthjellimesh dhe vranësirash.

Paraditja do të ketë më shumë orë me diell kryesisht në ultësirën perëndimore. Ndërsa orët vijuese do t'i bëjnë më të dukshme vranësirat në të gjithë territorin duke krijuar mundësi për reshje të pakta dhe të izoluara.

Sipas Metoalb, temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes, por mbeten konstante në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 3°C deri në 19°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 40 km/h kryesisht nga drejtimi jugor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 3 - 4 ballë./CNA.al

Lajmet e fundit nga