LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Bllokohet mbikalimi i Sukthit”/ARRSH njofton se si mund të devijoni në rrugë dytësore

1 Dhjetor 2022, 12:01, Sociale CNA

“Bllokohet mbikalimi i Sukthit”/ARRSH njofton se si mund të

Mbikalimi metalik i Sukthit u dëmtua si pasojë e një aksidenti duke shkëputur komplet pjesën kaluese nga elementet anësore/rampat e shkallëve.

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka nisur ndërtimin e një mbikalimi të ri dhe sot në orën 22.00 deri në orën 23:00 do të bëhet montimi i elementit horizontal.

Sipas ARRSH-së, ky proces kërkon që rruga në të dyja senset e lëvizjes të bllokohet për 1 orë.

“Lëvizja e mjeteve gjatë kësaj kohe do të realizohet nëpërmjet rrugëve alternative.

Sensi i lëvizjes Tiranë-Durrës do të devijohet në daljen qendër Sukth dhe do vazhdojë lëvizjen drejt Durrësit në segmentin e vjetër Tiranë-Durrës.

Sensi i lëvizjes Durrës-Tiranë do devijohet në segmentin e vjetër Durrës-Tiranë.

Kërkojmë mirëkuptimin e përdoruesve të rrugës për këtë ndërhyrje që po kryhet në këtë aks”, thuhet në njoftimin e  ARRSH-së./CNA.al

Lajmet e fundit nga