LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Reshje shiu dhe vranësira/ Moti për ditën e sotme

24 Nëntor 2022, 08:04, Sociale CNA
Reshje shiu dhe vranësira/ Moti për ditën e sotme
Foto ilustruese

Orët e para të ditës do të jenë me vranësira dhe reshje të pakta shiu në zonat veriore dhe pjesërisht juglindore. Ndërsa pjesa e dytë e ditës do të sjellë përmirësim gradual të motit, ku gjatë pasdites dhe mbrëmjes do të ketë alternime kthellimesh dhe vranësirash.

Sipas Meteoalb, temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes, por mbeten konstante në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 2°C deri në 16°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi veriperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 3 ballë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga