LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Dhjetori nis me shi/ Nesër parashikohet rritje temperaturash

1 Dhjetor 2022, 08:08, Sociale CNA

Dhjetori nis me shi/ Nesër parashikohet rritje temperaturash

Vranësirat e shpeshta do të vijojnë të jenë dominuese në vendin tonë për gjatë gjithë 24 orëshit në të gjithë territorin shqiptar.

Parashikohet që herë pas here vranësira të pësojnë zhvillime duke gjeneruar reshje të pakta shiu pjesërisht në zonën e ulët.

Ndërsa në zonat malore pritet të ketë reshje dëbore.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -1°C deri në 16°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi verilindor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 2 ballë.

Ndërsa nesër me 2 dhjetor 2022, sipas MeteoAlb, do të ketë alternime të kthjellimeve dhe vranësirave të shpeshta në të gjithë vendin tonë, ku më të dukshme vranësirat paraqiten në zonat jugore.

Herë pas here vranësirat do të pësojnë zhvillim duke krijuar mundësi për reshje të pakta dhe të izoluara, më të dukshme në zonat juglindore dhe ekstremin jugor.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes, por do të rriten lehtë në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 1°C deri në 18°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 28 km/h nga drejtimi lindor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 1 - 2 ballë./CNA.al

Lajmet e fundit nga