LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Foto+Video-Temperaturat -1 gradë, bie dëborë në Dardhë/ Paralajmëron ARRSH

30 Nëntor 2022, 12:13, Sociale CNA

Foto+Video-Temperaturat -1 gradë, bie dëborë në Dardhë/

Në Dardhë gjatë natës ka pasur reshje dëbore me intensitet të ulët dhe temperatura ka shënuar -1°C.

Sipas ARRSH-së, qarkullimi kryhet pa probleme, mjetet dhe punëtorët janë në terren, kanë bërë pastrimin e rrugës dhe shpërndarjen e kripës për të eliminuar ngricat.

“Tregoni kujdes të shtuar gjatë drejtimit të mjetit përgjatë akseve me prezencë bore, vendosni gomat dimërore dhe zinxhirë, ulni shpejtësinë, respektoni sinjalistikën dhe udhëzimet e Policisë Rrugore”, këshillon ARRSH./CNA.al

Lajmet e fundit nga