LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Temperaturat bien në minus 4 gradë/ Parashikimi i motit për sot dhe nesër

27 Nëntor 2022, 08:14, Sociale CNA

Temperaturat bien në minus 4 gradë/ Parashikimi i motit për sot

Vendi ynë mbetet në mbizotërimin e vranësirave të shpeshta të cilat herë pas here do të pësojnë zhvillime duke sjellë reshje të pakta shiu në një pjesë të mirë të territorit.

Ndërsa në zonat malore pritet të ketë shfaqje të reshjeve të pakta të dëborës, ku më të dukshme do të jenë në zonat Veriore dhe Verilindore.

Temperaturat e ajrit do të vijojnë të ulen në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat  ditore nga -3°C deri në 13°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 38 km/h nga drejtimi Verilindor kryesisht duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 2 - 3 ballë.

Ndërsa nesër e hënë, 28 nëntor 2022, sipas MeteoAlb, territori shqiptar në orët e para të ditës do të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësirash të cilat më të dukshme do të jenë në zonat Lindore, ku dhe do të krijojnë mundësi për reshje të pakta në Juglindje të Shqipërisë.

Ndërsa orët vijuese sjellin përmirësim të motit edhe në këto zona, duke bërë që në vend të ketë më shumë orë me diell.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes, por mbeten kostante dhe në mesditë dukeluhatur vlerat ditore nga -4°C deri në 13°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Verilindor dukekrijuar në brigjet detare dallgëzim 2 ballë./CNA.al

Lajmet e fundit nga