LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Video- Gruaja lind në mes të rrugës, nuk kishte test anti-COVID/ Tmerr në Kinë

3 Dhjetor 2022, 14:44, Sociale CNA

Video- Gruaja lind në mes të rrugës, nuk kishte test anti-COVID/

Kina prej disa ditësh ëshë përfshirë nga një valë e madhe protestash, kundër masave kufizuese të COVID-19.

Nga ana tjetër policia nuk e ka ndaluar represionin ndaj protestuesve, ku nuk kanë hezituar të shfaqin dhunë.

Së fundmi në rrjetet sociale ka qarkulluar një video, ku shihet një grua teksa lind në mes të rrugës në këmbë, pasi ajo nuk kishte një test anti-COVID që ajo të lejohej të futej brenda në maternitet.

Ngjarja ka ndodhur në qytetin Gulan dhe është regjistruar me video, ku nuk kanë munguar reagimet e shumta nga opinion public, që e ka cilësuar këtë veprim si akt çnjerëzor.

Deri tani nuk ka asnjë reagim nga spitali./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga