LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Temperaturat deri në 19°C/ Si do të jetë moti sot dhe nesër në vendin tonë

6 Dhjetor 2022, 08:18, Sociale CNA
Temperaturat deri në 19°C/ Si do të jetë moti sot dhe
Foto ilustruese

E martë, 6 dhjetor 2022

Sipas MeteoAlb: Territori shqiptar do të jetë nën ndikimin e kthjellimeve dhe vranësirave të shpeshta gjatë paradites. Ndërsa pjesa e dytë e ditës pritet që të sjellë zhvillim të përkohshëm të vranësirave kryesisht në zonat veriore dhe pjesërisht ato qendrore duke gjeneruar reshje të pakta shiu. 

Temperaturat e ajrit do të ulen lehtë në mëngjes, por do të vijojnë të rriten në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 2°C deri në 19°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi lindor-juglindor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 1 - 2 ballë.

Moti –  E mërkurë, 7 dhjetor 2022

Sipas MeteoAlb: Vendi ynë përgjatë gjithë 24-orëshit do të jetë në mbizotërimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike, të cilat do të sjellin alternime kthjellimesh dhe vranësirash. Paraditja do të ketë më shumë orë me diell kryesisht në ultësirën perëndimore. Ndërsa orët vijuese do t'i bëjnë më të dukshme vranësirat në të gjithë territorin, ku më të fokusuara do të jenë në zonat veriore vranësirat.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes, por mbeten konstante në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 3°C deri në 19°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 40 km/h kryesisht nga drejtimi jugor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 3 - 4 ballë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga