LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zgjedhjet në Kukës, KQZ teston pajisjet për votimin elektronik

19 Shtator 2023, 12:21, Politikë CNA

Zgjedhjet në Kukës, KQZ teston pajisjet për votimin elektronik

Të martën, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka nisur testimin e pajisjeve PEI, për identifikimin elektronik të votuesve për zgjedhjet që do të mbahen në Kukës më 24 shtator.

Në garën për Bashkinë e Kukësit janë dy kandidatë, Albert Halilaj i Partisë Socialiste dhe Emri Vata nga koalicioni "Bashkë Fitojmë". 

Në fletën e votimit, Halilajt do të ketë numrin 1, ndërsa Emri Vata numrin 2. 

Zgjedhjet në Bashkinë Kukës, po zhvillohen sërish pas publikimit të video-skandalit të Safet Gjicit. Ky i fundit është arrestuar dhe po përballet me drejtësinë.

 

Lajmet e fundit nga