LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kullla Mali i Tiranës/ Fevziu: Nuk besoj se ka lidhje Berisha

18 Shtator 2023, 23:14, Politikë CNA

Kullla Mali i Tiranës/ Fevziu: Nuk besoj se ka lidhje Berisha

Gazetari Blendi Fevziu foli mbrëmjen e sotme për kullën 64 kate që po ndërtohet në Tiranë.

Ai tha në emisionin e Ylli Rakipit se nuk beson tek akuzat që po ngrihen ndaj ish-kryeministrit Sali Berisha.

“Nuk e besoj shumë këtë të kullës. Ke tre aktorë të opozitës? I ka blerë të gjithë Rama?

Opozita është frymë dhe është një grupim i tërë. Nuk është një person opozita. Në Greqi doli Tsipras dhe mundi PASOK, që ishte parti shumë e organizuar. Nëse një lider i një vendi arrin të blerë të gjithë opozitën, ai vend është kot. Këtu çdo gjë shpjegohet me blerje”, theksoi gazetari./ CNA

 

Lajmet e fundit nga