LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rezultatet e sondazhit/ Berisha duhet të drejtojë opozitën, Bardhi më i preferuar se Basha

17 Shtator 2023, 17:45, Politikë CNA
Rezultatet e sondazhit/ Berisha duhet të drejtojë opozitën,
Lulzim Basha, Gazment Bardhi dhe Sali Berisha

Prej pak ditësh, CNA ka hapur një sondazh ku pyet shqiptarët se kush duhet ta drejtojë opozitën në Shqipëri.

Në sondazh, që nga data 15 shtator kanë marrë pjesë 834 qytetarë, shumica e të cilëve kanë kërkuar që opozita të drejtohet nga ish-kryeministri Sali Berisha.

Konkretisht janë 48% e pjesëmarrësve në sondazh që preferojnë Sali Berishën. 25% e qytetarëve duan që opozita të drejtohet nga një person tjetër.

Ndërkohë, deputeti Gazment Bardhi del më i preferuar se Lulzim Basha.

14% e qytetarëve duan Bardhin si drejtues të opozitës dhe vetëm 13% duan Bashën.

Pra, rezultatet e këtij sondazhi tregojnë se personi që ka më shumë pëlqim është Sali Berisha./ CNA

Poll

Lajmet e fundit nga