LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gazment Koduzi: Deputetët të ndahen, duhet të marrë fund loja me dy karrige

17 Shtator 2023, 18:48, Politikë CNA
Gazment Koduzi: Deputetët të ndahen, duhet të marrë fund
Anëtari i Kryesisë së PD-së së Lulzim Bashës, Gazment Koduzi

Anëtari i Kryesisë së PD-së së Lulzim Bashës, Gazment Koduzi, ka folur për përplasjet në Partinë Demokratike dhe për deputetët e ndarë në grupe.

Koduzi tha se ka ardhur koha që deputetët e opozitës të ndahen dhe të mbajnë qëndrime të qarta.

“Unë mendoj se tani është momenti që hallka e fundit, ata deputetë që po i përdor Berisha dhe po i josh Edi Rama me oligarkët e tij për interesa të tyre, të bëjnë një ndarje të qartë”, u shpreh ai.

Koduzi deklaroi në Euronews Albania se duhet të marrë fund loja me dy karrige, ndërsa pretendoi se ky nuk është një përjashtim.

“Nuk është çështje përjashtimi. Nuk mund të flasësh në emër të PD-së dhe të njohësh për kryetar Sali Berishën.

Loja me dy karrige që mbajnë këta deputetë duhet të marrë fund. Kush është në PD duhet të njohë institucionet", theksoi ai./ CNA

Lajmet e fundit nga