LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rrjedhja e të dhënave personale/ Zbardhet kërkesa e opozitës, u firmos nga 45 deputetë

22 Shtator 2023, 15:13, Politikë CNA

Rrjedhja e të dhënave personale/ Zbardhet kërkesa e

Zbardhet kërkesa e opozitës për hetimin parlamentar të të dhënave personale që kanë rrjedhur nga bazat e të dhënave shtetërore.

Opozita propozon që të ngrihet një Komision Hetimor që të hedhë dritë mbi skandalin e patronazhistëve, publikimin e pagave, publikimin e targave të makinave, nxjerrjen e llogarive bankare dhe ndërhyrjen në sistemin TIMS.

Kërkesa është firmosur nga 45 deputetë të opozitës.

Më poshtë në foto gjeni kërkesën si dhe emrat e deputetëve që e kanë firmosur./ CNA

Lajmet e fundit nga